B kategorija

KURSAI JONIŠKYJE

A1 kategorija

A1 kategorija/ B100 praplėtimas

Nuo 2020m. rugpjūčio 1 d. vairuotojai, turintys B kategorijos vairuotojo pažymėjimą, gali įgyti teisę vairuoti lengvuosius motociklus (A1 kategorijos) Lietuvos teritorijoje supaprastinta tvarka. Kitaip tariant, reikės pabaigti tik specialius mokymus vairavimo mokykloje, o laikyti egzaminų „Regitroje“ nereikės. Šiems vairuotojams bus išduodamas naujas vairuotojo pažymėjimas su specialiu kodu. Taigi, kokius esminius dalykus reikia žinoti?

Šia galimybe galės pasinaudoti 24 metų amžiaus sulaukę asmenys ir turintys bent 2 metų B kategorijos vairavimo patirtį. Taip pat reikės pabaigti 6 valandų praktinio vairavimo mokymus vairavimo mokykloje. Atkreipiame dėmesį, kad informaciją apie pabaigtus mokymus „Regitra“ gauna automatiškai ir papildomai daryti nieko nereikia.

Praktika reikės atlikti su nauju motociklu: Honda Monkey (125cc). 2021m. bei Honda Vission (125cc) 2024m. automatas

A1 kategorijaReikalingi dokumentai:

A kategorija

A kategorija

Nauja YAMAHA MT-07 (690cc) 2022m.

A Kategorija – triračiai, kurių galia didesnė kaip 15 kW, ir motociklai. Minimalus amžius, nuo kurio leidžiama įgyti teisę vairuoti – 20 metų, išskyrus teisę vairuoti triračius. Norint įgyti teisę vairuoti A kategorijos motociklus, reikia turėti dvejų metų A2 kategorijos transporto priemonių vairavimo stažą. Reikalavimas turėti dvejų metų A2 kategorijos transporto priemonių vairavimo stažą netaikomas 24 metų sulaukusiems asmenims. Teisė vairuoti triračius, kurių galia didesnė kaip 15 kW, suteikiama nuo 21 metų.

A kategorijaReikalingi dokumentai:

AM kategorija

AM kategorija

AM kategorija – (nuo 15 metų) mopedai ir lengvieji keturračiai, kurių variklio cilindro darbinis tūris ne didesnis kaip 50 cm3 ir maksimalus konstrukcinis greitis ne didesnis kaip 45 km/h. Siekiant įgyti šią kategoriją nėra privaloma baigti vairavimo mokyklą, pakanka išlaikyti teorijos egzaminą „Regitroje“. Pageidaujantiems įgyti teorinių žinių – organizuojame teorinius mokymus.

Paskaitos vyksta:

Naujos grupės renkamos kas dvi savaites.

Galima mokytis ir nuotoliniu būdu.

AM kategorijaReikalingi dokumentai:

B kategorija

B kategorija
(automatinė ir mechaninė p.d.)

B kategorija – automobiliai, kurių didžiausioji leidžiamoji masė ne didesnė kaip 3 500 kg ir kurie skirti bei suprojektuoti vežti ne daugiau, kaip aštuonis keleivius, neįskaitant vairuotojo; šie automobiliai gali būti sujungti su priekaba, kurios didžiausioji leidžiamoji masė ne didesnė kaip 750 kg; šie automobiliai taip pat gali būti sujungti su priekaba, kurios didžiausioji leidžiamoji masė didesnė kaip 750 kg, tačiau, šio junginio didžiausioji leidžiamoji masė turi būti ne didesnė kaip 4 250 kg; automobilio ir priekabos, kurios didžiausioji leidžiamoji masė didesnė kaip 750 kg, junginį, kurio didžiausioji leidžiamoji masė didesnė kaip 3 500 kg, leidžiama vairuoti tik išlaikius įgūdžių ir elgsenos patikrinimo egzaminą VĮ „Regitra“.

Paskaitos vyksta:

Savaitės dienomis, klasėje arba nuotoliniu būdu.

B kategorija Peugeot 308 automatasReikalingi dokumentai:

Vairavimo mokymo programa:

 • Teorijos mokymas 40 ak. val.
 • Praktinio vairavimo mokymas 30 ak. val.
 • Teorijos žinių ir praktinio vairavimo įskaita.
 • Galimybė neribotai naudotis atnaujinta KET mokymo programa.
 • Prisijungimas prie naujausių nuotolinių KET testų
 • Aprūpiname metodine medžiaga.

Vairavimo mokymo programa (teoriją ruošiantis savarankiškai – eksternu):

 • Praktinio vairavimo mokymas 30 ak. val.
 • Praktinio vairavimo įgūdžių įskaita.
 • Galimybė neribotai naudotis atnaujinta KET mokymo programa.
 • Užsiregistravus iš anksto jums priklausys prisijungimas prie naujausių nuotolinių KET testų bei KET knygelė.
 • Profesionalios dėstytojo konsultacijos.

BE kategorija

BE kategorija

(automatas)

BE kategorija vairavimo mokykloje moko patyrę vairavimo instruktoriai turintys ilgametę BE kategorijos mokymo patirtį. Mokome vairuoti BE kategorijos kelių transporto priemonių vairuotojus norinčius vairuoti B kategorijos junginį iki 7000 kg.. BE kategorijos vairuotojo pažymėjimas dažniausiai reikalingas asmenims mėgstantiems keliauti savo transportu, autosporto, žirgų sporto, buriavimo, motorinių laivų, sklandymo ir kitokių pomėgių turintiems transporto priemonių vairuotojams (jau turintiems B kategorijos vairuotojo pažymėjimą). BE kategorijos dažnai prireikia statybininkams, betonuotojams, montuotojams ir kitiems asmenims kuriems prireikia vairuoti B kategorijos junginį virš 4250 kg.

BE kategorijos TP – junginiai, kuriuos sudaro B kategorijos motorinės TP ir priekaba, kurios didžiausioji leidžiamoji masė – nuo 1000 kg, galintys išvystyti ne mažesnį kaip 100 km/h greitį, ir kurie nepriklauso B kategorijai, priekabos krovinio skyrius turi būti uždara dėžė, kurios plotis ir aukštis yra ne mažesni už atitinkamus motorinės TP matmenis, uždaros dėžės tipo kėbulas gali būti šiek tiek siauresnis už motorinę TP, su sąlyga, kad galinį vaizdą būtų galima matyti tik per išorinius motorinės TP galinio vaizdo veidrodėlius, realioji priekabos masė turi būti ne mažesnė kaip 800 kg.“

Mokymui naudojame BE kategorijos junginį atitinkantį visus VKTĮ ir VĮ Regitra reikalavimus. Automobilio ir priekabos (junginio) svoris 4650 kg..

Galime automobilį ir priekabą išnuomoti mūsų mokiniams (taikoma nuolaida) ir kitiems asmenims vairavimo egzaminui VĮ “Regitra” laikant praktinio vairavimo egzaminą BE kategorijai.

Mūsų mokiniai egzaminą laiko su ta pačia mūsų transporto priemone.

Reikalingi dokumentai:

C kategorija

C kategorija
(automatas)

C kategorija – automobiliai, kurie nepriskiriami D1 ir D kategorijoms ir kurių didžiausioji leidžiamoji masė didesnė kaip 3 500 kg; šios kategorijos automobiliai gali būti sujungti su priekabomis, kurių didžiausioji leidžiamoji masė ne didesnė kaip 750 kg. Minimalus amžius, nuo kurio leidžiama įgyti teisę vairuoti C kategorijos transporto priemones, yra 18 metų (tik teisės aktų nustatyta tvarka įgijus pradinę profesinę kvalifikaciją vežti krovinius) arba 21 metai. Taip pat galima baigti bendrus kursus C ir CE kategorijoms įgyti, arba C+CE+D kategorijoms įgyti.

SVARBU: sunkvežimis EURO 6

Mūsų mokiniai praktikos egzaminą VĮ “Regitroje” laiko su “Autotodis” sunkvežimiu ir NEMOKAMAI!

(Svarbu žinoti, kad išlaikę C kategoriją su automatine p. d. galėsite vairuoti ir su mechanine ir su automatine p. d.)

C kategorijaReikalingi dokumentai:

CE kategorija

CE kategorija
(automatas)

CE kategorija – C kategorijos automobilio ir priekabos, kurios leidžiama maksimali masė didesnė kaip 750 kg, junginiai. Minimalus amžius, nuo kurio leidžiama įgyti teisę vairuoti CE kategorijos transporto priemones, yra 18 metų (tik teisės aktų nustatyta tvarka įgijus pradinę profesinę kvalifikaciją vežti krovinius) arba 21 metai.

Norint įgyti šią vairavimo kategoriją, būtina turėti teisę vairuoti C kategorijos transporto priemones, taip pat, galima baigti bendrus kursus C ir CE kategorijoms įgyti, arba C+CE+D kategorijoms įgyti.

SVARBU: sunkvežimis EURO 6

Mūsų mokiniai praktikos egzaminą VĮ “Regitroje” laiko su “Autotodis” sunkvežimiu ir NEMOKAMAI!

(Svarbu žinoti, kad išlaikę CE kategoriją su automatine p. d. galėsite vairuoti ir su mechanine ir su automatine p. d.)

CE kategorijaReikalingi dokumentai:

D kategorija

D kategorija

D kategorija – automobiliai, skirti vežti keleivius ir turintys daugiau kaip aštuonias sėdimąsias vietas be vairuotojo vietos. Šie automobiliai gali būti sujungti su priekaba, kurios didžiausioji leidžiamoji masė ne didesnė kaip 750 kg. Minimalus amžius nuo kurio leidžiama įgyti teisę vairuoti transporto priemones D kategorija yra 18 metų (vežti keleivius reguliariais reisais, jeigu maršrutas ne ilgesnis kaip 50 km, ir tik teisės aktų nustatyta tvarka įgijus pradinę profesinę kvalifikaciją vežti keleivius), 21 metai (vežti keleivius reguliariais reisais, jeigu maršrutas ne ilgesnis kaip 50 km, arba tik teisės aktų nustatyta tvarka įgijus pradinę profesinę kvalifikaciją vežti keleivius), arba 24 metai. taip pat galima baigti bendrus kursus C+CE+D kategorijoms įgyti.

Mūsų mokiniai praktikos egzaminą VĮ “Regitroje” laiko su “Autotodis” autobusu ir NEMOKAMAI!

Reikalingi dokumentai:
Vairavimo mokymo programa:
 • Teorijos mokymas 35 mok.val.
 • Praktinio vairavimo mokymas 15ak.val.
 • Teorijos žinių ir praktinio vairavimo įskaita.
 • Galimybė neribotai naudotis atnaujinta KET mokymo programa.
 • Prisijungimas prie naujausių nuotolinių KET testų
 • Aprūpiname metodine medžiaga.
Translate »